Regisztrálom a Boltomat!

HIDROZOL ELASTIK vízzáró habarcs

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • megfelelőségi igazolással rendelkezik az ivóvízzel érintkező használat esetére;
  • megfelel az ivóvíz kinyerésére, tárolására és elkészítésére szolgáló építményekkel szemben támasztott követelményeknek;
  • rugalmas és tartós vízszigetelő védelem
  • kiváló tapadás a felületre (régi csempére is)
  • megelőzi a beton degradálódását
  • védelem a pozitív és negatív víznyomással szemben
  • csempeburkolat könnyű és egyszerű felhordása
  • szürke szín

Alkalmazás

A HYDROSOL ELASTIC iparilag előállított vízszigetelő anyag víztartályok, csatornarendszerek elemei és hasonló építmények vertikális és horizontális felületeinek vízszigetelő védelmére, – ahol a szárazépítésű objektumok belső falai általában gipszkarton lemezekből készülnek –, valamint fürdőszobák, erkélyek, teraszok, valamint medencék kerámiaburkolatainak beépítését megelőzően a felületek vízszigetelő védelmére, valamint az épületek föld alatti részeinek – áthaladásoknak, átereszeknek, támfalaknak, betonkerítéseknek, stb. talajnedvesség és víz betörésével szembeni védelmére. Megfelel az ivóvíz kinyerésére, tárolására és előkészítésére szolgáló építményekkel szemben támasztott követelményeknek (Ivóvízről szóló szabályzat 33. cikke, SZK Hiv.Lap 26/2006, DVGW módszer: Technische Regeln, W 347, 1999 október). Garantálja a monolit betonfalak jó minőségű vízszigetelő védelmét a pozitív és a negatív víznyomással szemben (a szigetelő réteg lehet a fal bármelyik oldalán), a beton- vagy blokktéglákból készült falak esetén pedig csak a pozitív víznyomással (a szigetelő réteg a fal „vizes oldalán” helyezkedik el, legalább 10 mm vastag cementvakolatra helyezve) szemben. A HYDROSOL ELASTIC-ra jellemző az alacsony radon-áteresztő képesség is, ezért az épületek radonnal szembeni védelmére is alkalmas. A radon-áteresztési együtthatójának (D) ellenőrzésére a K124/02/95 módszerrel került sor a '' CZECH TECHNICAL UNIVERSITY IN PRAGUE – Faculty of Civil Engineering'' nevű prágai egyetemen.

A felület előkészítése

A felület legyen szilárd, száraz és tiszta; portól és egyéb nem tapadó vagy gyengén tapadó részektől, olajmaradványoktól és egyéb szennyeződésektől mentes. Megfelelő felületek a legalább egy hónapos finoman érdes betonfelületek, és ugyanígy a legalább egy hónapos finom cementes és szilárd – azaz cementtel erősen megerősített mészcement vakolatok. A túlságosan sima felületeket megfelelően érdesítsük (homokfúvatás, kefélés, durva csiszolás). A felület lehet nedves, de ne legyen annyira átázott, hogy csurogjon róla a víz. A vízszigetelő rétegek felhordását csak akkor kezdhetjük meg, ha az épületek ülepedési folyamata véget ért, mivel a felületek túlzott deformációi, az elmozdulások, repedések stb. olyan sérüléseket okozhatnak, amit nem lehet kijavítani.  

A vízszigetelő anyag előkészítése a felhordáshoz

A zsák tartalmát szórjuk bele a megfelelő mennyiségű vízbe (kőművesecsettel történő felhordáshoz: 330-380 ml/kg száraz keverék, simítóval történő felhordáshoz: 270-300 ml/kg száraz keverék) és elektromos keverővel jól keverjük össze, amíg egy homogén, csomómentes keveréket nem kapunk. Várjuk 5-10 percet, amíg az anyag megduzzad, majd ismét alaposan keverjük össze, Amennyiben szükséges, egy kis vizet még adhatunk hozzá. Normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) az elkészített habarcskeverék körülbelül 1,5 óráig használható.

Felhordás

A habarcskeveréket három rétegben hordjuk fel. Az első réteget mindig kőművesecsettel visszük fel, a második és a harmadik réteget pedig általában rozsdamentes acél spaklival, vagy ugyanúgy kőművesecsettel. A második és a harmadik réteget a száraz alsó rétegre visszük fel, a normál körülmények között (T = +20 ºC, rel. zr. vl. = 65 %) a száradási idő 12-24 óra. Minden egyes következő réteget az előző rétegre „merőlegesen” viszünk fel. A több vízzel elkészített anyagot a horizontális felületekre rá is önthetjük, és ecsettel vagy simítóval egyenletesen eloszlathatjuk a felületen. A harmadik – kiegyenlítő réteg legyen maximum 1 mm vastagságú, a felvitt rétegek együttes vastagsága pedig ne haladja meg az 5 mm-t. A nagyobb, elsősorban kültéri felületeket erősítsük meg plasztifikált üveghálóval (grammsúly: legalább 160 g/m2, lyukak: körülbelül 4 mm x 4 mm), melyet a második rétegbe süllyesztünk. A vertikális és horizontális felületek érintkezésénél, a csőáthaladásokba és egyéb áthaladásokba helyezzünk speciális tömítő szalagokat és mandzsettákat, amiket ugyanúgy a vízszigetelő anyag második rétegébe nyomunk. A járófelületeket a kopás és a mechanikai sérülésekkel szemben szükséges védelemmel kell ellátni egy megfelelő burkolattal melyet közvetlenül a vízszigetelő rétegre ragasztunk (mindenképp alkalmazzunk rugalmas ragasztót, pl. AKRINOL ELASTIK-ot). A habarcskeverék felhordása csak megfelelő időjárási körülmények között, illetve kedvező mikroklimatikus feltételek mellett lehetséges: a levegő és a falfelület hőmérséklete ne legyen +5 ºC-nál alacsonyabb vagy +30 ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb. A homlokzatfelületeket a napsütéstől, széltől vagy csapadéktól takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk. Gyors száradási körülmények esetén nedvesítéssel óvjuk a megmunkált felületeket. A frissen megmunkált felületek csapadékvíz okozta károsodással (felvitt réteg kimosódása) szembeni védelme normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) legkésőbb 24 óra elteltével alakul ki. Becsült illetve átlagos anyagszükséglet (1 mm vastag réteghez): HYDROSOL ELASTIC ~1,5 kg/m2

Eszközök tisztítása, hulladékkezelés

A szerszámokat a használatot követően azonnal mossuk le alaposan vízzel. A fel nem használt száraz habarcskeveréket jól lezárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások céljára. A használhatatlan anyagmaradékot keverjük össze vízzel és szilárd állapotban építési hulladék (a hulladék klasszifikációs száma: 17 09 04) vagy kommunális hulladék (klasszifikációs száma: 08 01 12) lerakóhelyen helyezzük el.

Termékváltozatok

Nincs elérhető termékváltozat!