Regisztrálom a Boltomat!

JUPOL STRONG mosható- ütésálló beltéri falfesték

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • kiváló kopásállóságú, a festék filmrétege ellenáll a mechanikai sérülésekkel szemben;
  • kiválóan ellenáll a nedves dörzsöléssel  szemben;
  • kiválóan ellenáll a »sztenderd háztartási foltok« tisztítása során;
  • sima, matt megjelenésű filmréteg;
  • jó fedőképesség;
  • jó páraáteresztő-képesség;
  • egyszerű felhordás;
  • a nem festendő felületeket gondosan takarjuk le, mivel a feleslegesen felhordott festéket nehéz eltávolítani

A JUPOL Strong az első termék a piacon, amelyre 5 év garanciát nyújtunk a változatlan tulajdonságok tekintetében, amelyek a fedőképesség, fényesség és moshatóság az EN 13 300 szabványnak megfelelően. Környezetbarát, kiváló moshatósággal rendelkező festék, amely erősebben igénybevett beltéri falfelületek, például: konyhák, fürdőszobák, üzlethelyiségek stb. dekoratív védelmére szolgál. A festék filmrétege 10-szer nagyobb ellenálló képességgel rendelkezik a mechanikai sérülésekkel szemben (a szokásos beltéri festékekhez viszonyítva).

Alkalmazás

A JUPOL STRONG polimer kötőanyagok magas vizes diszperzió tartalmán alapuló környezetbarát, mosható beltéri falfesték. Lakóépületek és irodaépületek, iskolák, óvodák, kórházak, idősotthonok szállodák és egyéb épületek falainak és egyéb igénybevett felületeinek dekoratív védelmére szolgál, ahol strapabíróbb bevonat és ezzel együtt a háztartási foltokra kevésbé érzékeny filmbevonat szükséges, aminek következtében a foltok könnyebben eltávolíthatók. Megfelelő alapot képeznek a kiegyenlítő anyagokkal simított felületek, a rusztikus papír-és flies tapéták, üvegszálas tapéták, valamint a gipszkarton és szálerősítésű cement lemezek is, a forgácslapok, vakolatlan beton, bármilyen finomvakolat, stb. A felhordás lehetséges a régi, jól tapadó és a nedves dörzsöléssel szemben ellenálló diszperziós bevonatokra is. Felhordása egyszerű, a pasztell színárnyalatok egy bizonyos skálája áll rendelkezésre. A festék filmrétege matt külső megjelenésű, mosható, a nedves kefés dörzsöléssel szemben nagymértékben ellenálló (amit a bevonat 28 nap elteltével ér el – SIST EN11998), úgy hogy a friss foltokat általános háztartási tisztítószerek oldatába mártott ruhával vagy szivaccsal letörölhetjük a festett felületekről. A bevonatot jó kopásállóság jellemzi (SIST EN13300). Strapabíró képessége miatt elővigyázatosnak kell lenni a környezete tekintetében, hiszen a véletlenségből összekent felületekről csak nehezen lehet eltávolítani a festékfoltokat. Azokban a helyiségekben, ahol a levegő viszonylag magas páratartalma miatt nagy valószínűséggel keletkezik kondenzvíz, és ezáltal a sarkokban, a szekrények mögött és egyéb helyeken nagy valószínűséggel jelenik meg a falpenész (konyhák, fürdőszobák és egyéb szaniter helyiségek, mosóhelyiségek, kamrák, stb.) a fal-és a mennyezetfelületek dekoratív védelme érdekében a festékhez adjunk hozzá 5-7,5% (50-75 ml/l) JUBOCID-ot. A festék filmrétege a SIST EN15457-nek megfelelően penészgátló hatású.

Színárnyalatok

  • fehér (1001-es árnyalat)
  • a JUB színkártya 4-es és 5-ös végű színárnyalatai (a JUMIX színkeverő állomásokon az értékesítési pontokon)

Minél erősebb a színárnyalat, annál nagyobb mértékben csökken a kopásállósága.

A felület előkészítése

A felület legyen szilárd, száraz és tiszta – gyengén tapadó részektől, portól, olaj-és zsírmaradványoktól és egyéb szennyeződésektől mentes. Az újonnan felhordott vakolatokat és kiegyenlítő anyagokat normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) vastagság-milliméterenként legalább 1 napig szárítjuk, illetve érleljük, betonfelületek esetén pedig a száradási idő legalább egy hónap. A már festett felületekről távolítsunk el minden vízben könnyen és gyorsan oldódó festékréteget, illetve a szórt rétegeket, olajfestékeket, lakkokat vagy zománcokat. A falpenésszel fertőzött felületeket a festés előtt mindenképp fertőtlenítsük. Az első festést megelőzően az alapozó bevonat alkalmazása kötelező. Javasoljuk a vízzel hígított JUPOL STRONG-ot (JUPOL STRONG : víz = 1 : 1) vagy a hígított AKRIL EMULZIÓT (AKRIL EMULZIÓ : víz = 1 : 1), bonyolultabb vagy kevésbé jó minőségű felületek (gipszkarton lemezekből álló kevésbé jó minőségű burkolatok, gipszvakolatok, szálerősítésű cement lemezek, forgácslapok és vakolatlan beton felületek) esetén pedig a vízzel hígított JUKOL-t (JUKOL : víz = 1 : 1). Az alapozó bevonatot kőműves ecsettel agy festőecsettel hordjuk fel, de felvihetjük teddy-hengerrel vagy textil festőhengerrel is, a szálhossz legyen közepes, valamint szórással történő felhordás is lehetséges. Normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) az alapozó bevonat felhordását követően 6 óra (JUPOL STRONG vagy AKRIL EMULZIÓ, illetve 12 óra (JUKOL) elteltével kezdhetjük el a festést. Ugyanolyan minőségű festékkel történő felújító festések esetén alapozó bevonat alkalmazása nem szükséges.

A festék elkészítése

A festéket használat előtt csupán alaposan keverjük össze, amennyiben szükséges, a felhordási technikának és feltételeknek megfelelő konzisztenciára hígítjuk vízzel (max. 10%-ig). A hígítással a színárnyalat erőssége csökken, és ezzel a kopásállósága is csökken. Az összes falfelület átkenéséhez szükséges, ugyanolyan színárnyalatú festéket egy megfelelően nagy méretű edényben kiegyenlítjük. Nagy kiterjedésű felületek esetén, amikor ezzel a módszerrel még az egyrétegű felhordáshoz szükséges festékmennyiség sem biztosítható technikailag, akkor a kiegyenlítő edényben először legalább háromkannányi festéket keverjünk össze. Amikor az így elkészített festék egyharmadát elhasználjuk, öntsünk egy újabb festéket az edénybe, és alaposan keverjük össze a többi festékkel, stb. Ugyanabból a gyártási sarzsiból származó hígítatlan fehér festéket nem kell kiegyenlíteni. A festék bárminemű „javítása” (színezőanyagok hozzáadása, hígítás, stb.) festés közben tilos. Az egyes felületek lekenéséhez szükséges festékmennyiséget a felületek mérete és az átlagos anyagszükséglet adatai alapján számítsuk ki, ill. becsüljük meg, speciális esetben pedig egy megfelelő nagyságú tesztfelületen történő méréssel határozzuk meg az anyagszükségletet.  

A festék felhordása

A festéket két rétegben, 4 - 6 órás időkülönbséggel (T=+20 ºC, levegő rel. páratart. 65%) textil hengerrel vagy teddyhengerrel (a szőrök illetve a szálak hossza 9-12 mm; használható természetes vagy műszőrme illetve különböző szintetikus szálakból – poliamid, dralon, vestan, nylon, perlon vagy poliészter – készült textil), diszperziós falfestékek felhordására alkalmas festőecsettel vagy szórással visszük fel. Hengerrel történő felhordás esetén használjunk megfelelő lehúzórácsot. Az egyes falfelületeket az egyik széltől a másikig megszakítás nélkül festjük, a szokásos feletti magasságok esetén pedig több szinten egyszerre festünk nedveset a nedvesre vízszintesen összedolgozva. Először mindig a hagyományos festőhengerrel vagy szórópisztollyal nem elérhető felületeket (belső és külső sarkok, vájatok, szűk spaletták, stb.) dolgozzuk ki, amihez használjunk megfelelő ecseteket vagy az adott feltételeknek megfelelő kisebb festőhengereket. A festés csak megfelelő körülmények között, illetve kedvező mikroklimatikus feltételek mellett végezhető: a levegő és a falfelület hőmérséklete legyen +5 ºC és +30 ºC között, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb. Becsült, illetve átlagos anyagszükséglet kétrétegű felhordás esetén: JUPOL STRONG 160 – 190 ml/m2 (a felület nedvszívó-képességétől és érdességétől függően)

Eszközök tisztítása, hulladékkezelés

A festékleszedővel ürítsük ki a hengert, ezután a szerszámot azonnal mossuk le alaposan vízzel. A filmbevonat nagyfokú mechanikai ellenállása miatt nagyon elővigyázatosnak kell lenni a környezet védelmét illetően, mivel a nemkívánatos megszáradt festékfoltokat nehezen lehet letisztítani. A fel nem használt festéket (csak azt, amit nem hígítottunk!) jól lezárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások vagy későbbi felhasználás céljára. A használhatatlan folyékony anyagmaradékot tilos a csatornahálózatba, vízfolyásokba vagy a környezetbe juttatni vagy a háztartási hulladékokkal együtt eltávolítani. Keverjük össze cementtel (hozzátehetjük a szilárd habarcsmaradványokat és hulladékokat, homokot, fűrészport) és építési hulladék (a hulladék klasszifikációs száma: 17 09 04) vagy kommunális hulladék (klasszifikációs száma: 08 01 12 és 200128) lerakóhelyen helyezzük el.

Termékváltozatok

2 l, 1001 fehér
Kérésre beszerezzük
Érdeklődjön
5 l, 1001 fehér
Kérésre beszerezzük
Érdeklődjön
Nincs elérhető termékváltozat!