Regisztrálom a Boltomat!
Festék és Háztartási bolt Derecske

Nyitvatartás

Január.01 - December.31
Hétfő: 07:30-12:00, 13:30-16:30
Kedd: 07:30-12:00, 13:30-16:30
Szerda: 07:30-12:00
Csütörtök: 13:30-16:30, 07:30-12:00
Péntek: 07:30-12:00, 13:30-16:30
Szombat: 07:30-12:00
Vasárnap: Zárva

Álmai otthonához már megtalálta a megfelelő színt, de készen nem kapható? Poli-Fabe színkeverő rendszerrel előállítjuk Önnek. Termékkínálatunkban szerepel még díszléc, tapéta, PVC padló. De otthona többi részéről is gondoskodunk. Tisztítószerek széles palettáját kínáljuk Önnek: mosóporok, öblítők, mosogatószerek, vízkőoldók, lefolyótisztítók, padlóápolószerek.

Továbbá kínálunk még növényvédőszereket, autóápolási cikkeket, elektromos kéziszerszámokat.

 

JUPOL BIO SILIKAT beltéri falfesték

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Termékváltozatok

5 l, 1001 fehér
Kérésre beszerezzük
Érdeklődjön
15 l, 1001 fehér
Kérésre beszerezzük
Érdeklődjön
Nincs elérhető termékváltozat!

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • ECARF tanúsítvánnyal rendelkezik;
  • rendkívül alacsony illékony szerves vegyület tartalom;
  • a festék filmrétege kémiailag tapad a felületre;
  • egyszerű felhordás;
  • csillogásmentes;
  • magas páraáteresztő-képességű;
  • allergénmentes összetétel;
  • nedves dörzsöléssel szembeni nagyfokú ellenállás

A JUPOL BIO SILICATE környezetbarát, kálium-vízüvegen alapuló beltéri falfesték. Elsősorban műemlék épületek falainak és mennyezeteinek dekorációs védelmére javasoljuk, de korlátlanul használható a lakóépületek és irodaépületek, iskolák, óvodák, kórházak, szállodák, idősotthonok és más épületek falfelületeinek
megmunkálására is. Allergénmentes összetétele miatt allergiások illetve gyermekek szobáinak festésére is javasolt.

Alkalmazás

A JUPOL BIO SILICATE környezetbarát, kálium-vízüvegen alapuló beltéri falfesték. Elsősorban műemléképületek falainak és mennyezeteinek dekoratív védelmére javasoljuk, de lakóépületek és irodaépületek, iskolák, óvodák, kórházak, szállodák, idősek otthona és egyéb épületek falfelületeinek megmunkálására is korlátlanul alkalmazható. Megfelelő felületet képeznek a finomvakolatok, kiegyenlítő anyagokkal simított felületek, gipszkarton és szálerősítésű cement lapok, forgácslapok, vakolatlan beton, stb. Felhordása lehetséges jól tapadó régi diszperziós bevonatokra és jól tapadó dekorációs vakolatokra is. A termékre jellemző a rendkívül alacsony illékony szerves anyag tartalom, nem tartalmaz lágyítószereket és nehézfémeket és ezért megfelel A terméket rendkívül alacsony illékony szerves anyag tartalom jellemzi, nem tartalmaz lágyítókat és nehézfémeket. JUPOL Bio-szilikát az első szlovén ECARF Intézet által minősített termék. ECARF Alapítvány 2003-ban alakult, támogatja a klinikai tudományos munkát a Charité intézetben, ami a legnagyobb Berlini egyetemi kórház. Felhordása egyszerű és színárnyalatok széles választékában kapható. A festék filmrétege kémiailag kötődik a felülethez, fénytelen, jó páraáteresztő-képességű és nedves dörzsöléssel szemben ellenálló, így a nem túlságosan rátapadt szennyeződést általános háztartási tisztítószeroldatba mártott ruhával eltávolíthatjuk a festett felületekről. Azokban a helyiségekben, ahol a levegő magas relatív páratartalma miatt nagyobb valószínűséggel keletkezik kondenzvíz, és emiatt a sarkokban, a szekrények mögött és egyéb helyeken nagyobb valószínűséggel jelennek meg a különböző penészfajták (konyhák, fürdőszobák és egyéb szaniterhelyiségek, mosóhelyiségek, éléskamrák, stb.), a falés mennyezetfelületek dekorációs védelme érdekében a festékhez hozzáadhatunk 5 – 7,5 % (50 – 75 ml/l) JUBOCIDot.

Színárnyalatok

  • fehér (1001-es árnyalat)
  • a JUB FAVOURITE FEELINGS színkártya *-gal jelölt árnyalatai (231) (a JUMIX színező-állomásokon az értékesítési helyeken!)
  • bizonyos feltételek mellett a vevők egyéni igényei szerinti színárnyalatokban is kapható

A különböző árnyalatú festékeket tetszés szerinti arányban keverhetjük egymással!

A felület előkészítése

A felület legyen szilárd, száraz és tiszta – gyengén tapadó részektől, portól, olaj- és zsírmaradványoktól és egyéb szennyeződésektől mentes. Az újonnan felhordott vakolatokat és kiegyenlítő anyagokat normál körülmények között (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65%) vastagság-milliméterenként legalább 1 napig hagyjuk száradni illetve érni, betonfelületek esetén pedig a száradási idő legalább egy hónap. A festett felületekről eltávolítjuk a vízben könnyen és gyorsan oldódó festékrétegeket és olajfesték bevonatokat, lakkokat, zománcfestékeket. A falpenésszel fertőződött felületeket a festést megelőzően mindenképp fertőtlenítsük. A festést megelőzően alapozó bevonat alkalmazása kötelező. Javasoljuk JUBOSIL GF használatát. Az alapozó bevonatot festőecsettel vagy kőművesecsettel vagy hosszúszőrű teddy-hengerrel vagy textilhengerrel visszük fel, de a JUBOSIL GF-et felvihetjük szórással is. Normál körülmények között (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65%) az alapozó bevonat felhordását követően 12 óra elteltével kezdhetjük el festést. Szilikátos festékekkel festett felületek vagy szilikátos dekorációs vakolatok felújító festése esetén alapozó bevonat alkalmazása általában nem szükséges. Becsült illetve átlagos anyagszükséglet (a felület nedvszívó-képességétől és érdességétől függően): JUBOSIL GF 130 – 150 ml/m2

A festék elkészítése

Használat előtt a festéket csupán alaposan átkeverjük, amennyiben szükséges, a konzisztenciának megfelelő technikával és a felhordási feltételeknek megfelelően vízzel hígítjuk (max. 10%-ig). FIGYELEM! A festék fedőképessége a hígítással csökken! A zárófelület (pontosabban: minden olyan felület, amelyet ugyanazzal a színárnyalattal festünk) átfestéséhez szükséges festéket egy megfelelően nagyméretű edényben kiegyenlítjük. Az olyan nagy felületek esetén, amikor ezzel a módszerrel technikailag nem megoldható az egy réteghez szükséges festékmennyiség, a kiegyenlítésre használt edényben először összekeverünk legalább háromkannányi festéket. Amikor az így elkészített festék egyharmadát elhasználjuk, egy újabb festéket öntünk az edénybe, és jól összekeverjük a többivel, stb. Az ugyanabból a gyártási sarzsból származó fehér festékeket, amelyeket nem hígítottunk, nem szükséges kiegyenlíteni. A festék bárminemű „javítása” (színezőanyagok hozzáadása, hígítás, stb.) festés közben tilos. Az egyes felületek 3 lefestéséhez szükséges festékmennyiséget a felületek mérete és az átlagos anyagszükséglet alapján számítjuk ki, ill. becsüljük meg, speciális esetben pedig egy megfelelő nagyságú tesztfelületen történő méréssel határozzuk meg az anyagszükségletet.

A festék felhordása

A festéket diszperziós festékek felhordására alkalmas hosszúszőrű textil festőhengerrel (a szőrök illetve a szálak hossza 18-20 mm; használható különböző szintetikus szálakból – poliamid, dralon, vestan, nylon, perlon vagy poliészter – készült textil), festőecsettel két rétegben visszük fel 4-6 órás (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65%) időkülönbséggel. Hengerrel történő felhordás esetén alkalmazzunk megfelelő lehúzó rácsot. Az egyes falfelületeket a fal egyik szélétől a másikig megszakítás nélkül festjük. A standard hosszúszőrű festőhengerrel nem hozzáférhető felületeket (belső és külső sarkok, vájatok, szűk spaletták, stb.) megfelelő ecsettel vagy az adott feltételeknek megfelelő kisebb festőhengerrel mindig előre dolgozzuk ki. A festés csak megfelelő körülmények között, illetve kedvező mikroklimatikus feltételek mellett végezhető: a levegő és a felület hőmérséklete ne legyen +8 ºC-nál alacsonyabb vagy +35 ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb.

Becsült illetve átlagos anyagszükséglet kétrétegű felhordás esetén: JUPOL BIO SILICATE 180 – 210 ml/m2 , a felület nedvszívó-képeségétől és érdességétől függően

Eszközök tisztítása, hulladékkezelés

A fel nem használt festéket (csak azt, amit nem hígítottunk!) jól lezárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások vagy későbbi felhasználás céljára. A használhatatlan folyékony anyagmaradékot tilos a csatornahálózatba, vízfolyásokba vagy a környezetbe juttatni vagy a háztartási hulladékokkal együtt eltávolítani. Keverjük össze cementtel (hozzátehetjük a habarcsmaradványokat és hulladékokat, homokot, fűrészport) és építési hulladék (a hulladék klasszifikációs száma: 17 09 04) vagy kommunális hulladék (klasszifikációs száma: 08 01 12) lerakóhelyen helyezzük el.