Regisztrálom a Boltomat!

JUBIZOL UNIXIL FINISH WINTER S vakolat

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • a vakolatot egyszerű felhordás, a finom és a durva homokszerű töltőanyagok közötti meghatározott arány miatti kisebb ellenállás jellemzi;
  • hosszabb megmunkálási idő;
  • jó víztaszító-képesség és nagyfokú keménység;
  • légköri hatásokkal szemben kitűnő ellenállás;
  • viszonylag magas páraáteresztő-képesség;
  • alkalmazható kőzetgyapot alapú kontakt homlokzati hőszigetelő rendszerek záróvakolataként;
  • falialgákkal és penésszel szembeni tartós ellenállás

Alkalmazás

A JUBIZOL UNIXIL FINISH S WINTER S 1.5-ot a JUBIZOL FINISH WINTER ADDITIV hozzáadásával a JUB homlokzatrendszerek zárórétegének kialakításához használjuk alacsony hőmérséklet és a levegő magas relatív páratartalma esetén. Különleges formulája lehetővé teszi a +1°C és +15°C közötti hőmérséklet, valamint a levegő max. 95%-os páratartalma mellett történő beépítését. A JUBIZOL FINISH WINTER ADDITIV adalékanyag hozzáadásával a termék a felhordást követően 24 óráig ellenáll a csapadékvízzel szemben. Polimer kötőanyagokon alapul, valamint jellegzetes, egyenletesen szemcsés felülettel rendelkezik. Bármely építési objektum homlokzati falfelületének dekoratív védelmére alkalmas, még a minimális tetőeresztékkel rendelkező többemeletes épületekhez is megfelel. Jól megtapad bármely enyhén érdes építőipari felületen: a hagyományos finom mészcement és cementvakolatokon, a simított betonfelületeken, valamint a szálerősítésű cementlemezeken is. A finom és a durva homokszerű töltőanyagok válogatott aránya, valamint a korszerű tömörítő anyagok, nedvesítő anyagok és vízvisszatartó anyagok kombinációja lehetővé teszi a habarcskeverékek könnyebb felhordását és szétterítését, valamint érzékelhetően hosszabb nyitott időt biztosítanak a felvitt vakolatok kidolgozására. A JUBIZOL UNIXIL FINISH WINTER S vakolat magas sziloxános adalékanyag tartalma jó víztaszító-képességet és a füstgázokkal, UV-sugarakkal és egyéb légköri hatásokkal szembeni jó ellenállást, következésképpen pedig bármilyen időjárási viszonyok között mérsékelt tartósságot biztosít az anyag számára. Nagyfokú szilárdság is jellemzi. Az akril vakolatokra nem igazán jellemző viszonylag magas páraáteresztő-képesség miatt a JUB ásványi gyapot alapú homlokzati hőszigetelő rendszereire is beépíthető. A megmunkált felületek számára tartós ellenállást biztosít a falialgákkal és falpenésszel szemben, ezért a felhordás előtt biocid anyagok hozzáadása nem szükséges.

Kiszerelés, színárnyalatok 25 kg-os műanyag kanna:

  • fehér (1001-es árnyalat)
  • a FESTÉKEK ÉS VAKOLATOK színkártya 4-es és 5-ös végű *-gal jelölt árnyalatai (a JUMIX színkeverő állomásokon az értékesítési helyeken!)
  • bizonyos feltételek mellett a vevők egyedi igénye szerinti árnyalatokban is kapható

A felület előkészítése

A felület legyen enyhén érdes (a hagyományos simított 1,0 mm szemcseméretű finomvakolat érdessége ideális), szilárd (nyomószilárdság minimum 1,5 MPa – CS II az EN 998-1 szerint), száraz és tiszta, valamint gyengén tapadó részektől, portól, vízben könnyen oldódó sóktól, zsírtól és egyéb szennyeződésektől mentes. A felületnek nem szabad fagyottnak lennie. Az esetleges kisebb egyenetlenségek – kitüremkedések és bemélyedések – megnehezítik a felhordott vakolat simítását, ezért ennek értelmében fordítsunk maximális figyelmet a felület előkészítésére. Az újonnan felhordott alapvakolatokat a dekoratív vakolat felhordása előtt felhordott rétegvastagság cm-enként legalább 7-10 napig szárítsuk, új betonalapok esetén pedig a dekoratív vakolat felhordása csak a betonozást követően legalább egy hónap elteltével lehetséges (a felületek feltüntetett száradási idők normál körülmények esetén érvényesek: T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %). A régi szilárd vakolatot tisztítsuk meg a festékrétegektől és egyéb felhordásoktól, illetve dekoratív rétegektől. A megtisztított felületet alaposan portalanítsuk, a legjobb mosással, ezt követően, ha szükséges, megfelelően javítsuk ki és simítsuk el. A forró vízsugárral vagy gőzzel történő lemosás különösen ajánlott szálerősítésű cement és betonfelületek esetében, hiszen az újakról ily módon eltávolíthatjuk az olajmaradványokat, a régiekről pedig a kormot, mohát, gombásodást, festékmaradványokat, stb. Az alapozó bevonatot festőecsettel vagy kőműves ecsettel visszük fel, de felvihetjük hosszúszőrű teddy-hengerrel vagy textil festőhengerrel vagy szórással is. A vakolat felhordását csak akkor kezdjük meg, amikor az alapozó bevonat már teljesen megszáradt. Normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) a száradási idő legalább 12 óra.

A habarcskeverék előkészítése a felhordáshoz

A habarcskeverékhez használat előtt mindenképp adjunk hozzá JUBIZOL FINISH WINTER ADDITIV-ot (1 kannához 1 műanyag flakonnal) és a felhasználás előtt elektromos keverővel alaposan keverjük össze. Mindenképp ellenőrizzük a színárnyalatot, ezután egalizáljuk a habarcskeveréket, hogy kiküszöböljük a kannák közötti legapróbb – szabad szemmel szinte láthatatlan különbségeket. Először egy megfelelően nagyméretű edényben alaposan keverjük össze négy kanna tartalmát. Amikor az így elkészített keverék egynegyedét felhasználtuk, akkor a következő kanna tartalmát öntsük bele az egalizáló edénybe és ismét alaposan keverjük össze a többi habarcskeverékkel, stb. Az adalékanyaggal előkészített keverék nyitott ideje 2 óra. A habarcseverék bárminemű „javítása” (színezőanyagok hozzáadása, hígítás, stb.) felhordás közben tilos.

A habarcskeverék beépítése

A habarcskeveréket kézzel – rozsdamentes acél glettvassal – vagy géppel, szórással visszük fel a legnagyobb szemcse átmérőjénél valamivel nagyobb vastagságban. Szórással történő felhordás esetén tartsuk be a gépi berendezés gyártójának utasításait. A felhordás után rögtön simítsuk el a vakolat felületét egy kemény műanyag simítóval. A simítást körkörös mozdulatokkal végezzük addig, amíg nem kapunk egyenletesen szemcsés szerkezetet. A simítás során a felvitt habarcsréteg szemcséi csak kis mértékben mozduljanak el, az anyagot a simítóval feltorlasztani tilos. Az ilyenfajta feltorlódások keletkezését az esetek többségében a túlságosan vastagon felvitt réteg, vagy a nem megfelelően előkészített, illetve nem eléggé sima felület okozza. A vakolat felületéből kiálló habarcsrögöket a végén – néhány perccel a simítás után – belenyomkodjuk úgy, hogy a felületet még enyhén elsimítjuk egy tiszta, rozsdamentes acél simítóval. A munkát végezzük minél gyorsabban – megszakítás nélkül a fal egyik végétől a másikig. A több szintre kiterjedő falfelületekre a vakolatot egyidejűleg hordjuk fel minden szinten: a vakolat felhordását mindig a felső szinten kezdjük, az alsó szinteken pedig "lépcsőzetes eltolódással" dolgozunk. A nagyobb falfelületeket megfelelő vájatokkal, habarcsszegélyekkel és egyéb díszítőelemekkel, keretekkel vagy ehhez hasonló módon kisebb felületekre osztjuk, így elkerülhetjük,a vakolat folytatólagos felhordása során esetlegesen keletkező nehézségeket, valamint az esetleg nem eléggé egységes alapból eredő nem túl esztétikus látványt. A felületek érintkezését a sarkokban megkönnyítik a néhány cm széles finoman simított sávok, melyek kellemes dekoratív hatást is kölcsönöznek a megmunkált felületeknek. A simított díszítősávokat, vájatokat, habarcsszegélyeket, kereteket, stb. rendszerint a dekorációs vakolat felhordása előtt alakítjuk ki. Megfelelő homlokzatfestékekkel biztosítjuk védelmüket, miközben ügyelünk arra, hogy a bevonatokat figyelmetlenül ne hordjuk fel e felületeken túl azokra a részekre, amelyeket a dekorációs vakolatok felhordására készítettünk elő. A habarcskeverék felhordása csak megfelelő időjárási-, illetve mikroklimatikus viszonyok között lehetséges: a levegő és a falfelület hőmérséklete ne legyen +1ºC-nál alacsonyabb és ne legyen +15ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma ne legyen több 95 %-nál. A homlokzatfelületeket a napsütéstől, széltől és a csapadéktól takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk. A frissen megmunkált felületek csapadékkal (réteg kimosódása) szembeni ellenállósága normál körülmények között (T = +5 °C, levegő rel. páratart. = 90 %) legkésőbb 24 óra elteltével alakul ki.

Becsült, illetve átlagos anyagszükséglet: TI3084 1.5 ~2,2 kg/m2

Munkavédelem, hulladékkezelés, eszközök tisztítása

Védőszemüveg és védőmaszk használata csupán a habarcskeverék szórással történő felhordása esetén szükséges, más esetekben egyéni védőfelszerelés és különleges munkavédelmi intézkedés nem szükséges. A fel nem használt habarcskeveréket a jól lezárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások céljára. A megszilárdult anyagmaradékot és a hulladékot építési hulladék lerakóhelyen (hulladék klasszifikációs száma: 17 09 03*), a folyékony állapotú hulladékokat pedig a szerves oldószereket vagy egyéb veszélyes anyagot tartalmazó hulladék festékek és lakkok között helyezzük el (a hulladék klasszifikációs száma: 08 01 11*). A diszperziós vakolatot, mint hulladékot tilos a háztartási hulladékokkal együtt eltávolítani, a vízfolyásokba, csatornahálózatba vagy a talajra engedni. A megtisztított csomagolási hulladékot (15 01 02) külön kell összegyűjteni és a meghatalmazott hulladékátvevőnek kell átadni újrahasznosítás céljára vagy az ilyenfajta hulladékok összegyűjtésre szolgáló központban kell leadni.

Termékváltozatok

Nincs elérhető termékváltozat!