Regisztrálom a Boltomat!

JUBIZOL TREND FINISH S vakolat

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • intenzív/"cool" színárnyalatok magas fény- és időjárásállósága bármilyen éghajlati körülmény között;
  • egyszerű felhordás;
  • magas víztaszító képesség és nagy szilárdság; 
  • jó ellenállás a légköri hatásokkal szemben;
  • viszonylag magas páraáteresztőképesség;
  • algásodással és penészesedéssel szembeni további védelem

Alkalmazás

A JUBIZOL TREND FINISH S 1.5 és 2.0 dekorációs vékonyvakolat alkalmazható olyan JUBIZOL homlokzatrendszerekben ahol a hőszigetelés EPS vagy XPS alapú, illetve intenzív színárnyalatok esetében. Polimer kötéseken alapuló, jellegzetesen egyenletesen szemcsés szerkezetű vékonyrétegű dekorációs vakolat. Az innovatív színező paszták illetve a gondosan kiválasztott alapanyagoknak köszönhetően a JUBIZOL TREND FINISH dekorációs vakolat esetében kimagasló fény és időjárás állóságot értünk el. Még nagyon „mostoha” körülmények esetén is, a JUBIZOL TREND FINISH dekorációs vakolat lassabban „öregedik”. Az elkészült (vakolt) felület a folyamatos napsugárzás illetve csapadék ostroma alatt is hosszabb ideig változatlanul megőrizte a kezdeti színárnyalatát. Homlokzatok dekorációs védelmére van tervezve. Mindenféle enyhén érdes építési felületen jól megtapad: homlokzati hőszigetelő rendszerek alapvakolatain, klasszikus finom mészcement és cement vakolatokon, simított beton felületeken, szálerősítésű cement és gipszkarton lapokon, forgácslapon, stb. Amellett hogy nagy szilárdság jellemzi, magas víztaszító képességgel rendelkezik.Jó ellenállás tanusít a füstgázokkal, ultraibolya sugárzás és egyéb légköri tényezőkkel szemben, és ezáltal ellenállást biztosít bármilyen éghajlati körülmény között. A vakolt felület biztosítja a hosszú távú ellenállást a szennyeződés fali alga és a penésszel szemben. Ezért nem szükséges, hogy hozzá adjunk a termékhez semmilyen biocid anyagok az alkalmazás előtt.

Kiszerelés, színárnyalatok 25 kg-os műanyag vödör

  • JUB FESTÉKEK ÉS VAKOLATOK színkártya amelynek utolsó számai 0 és 1 - (a JUMIX színkeverő állomásokon és értékesítési pontokon!)
  • JUB FAVOURITE FEELINGS színkártya A, B és C részben - (a JUMIX színkeverő állomásokon az értékesítési pontokon!)
  • 10 színárnyalat a JUB FESTÉKEK ÉS VAKOLATOK színkártya + 44 színárnyalatban a JUB FAVOURITE FEELINGS színkártya COOL változata (csak rendelésre - színezés lehetséges csak a gyárban, JUB d.o.o., Dol pri Ljubljani) A megadott színárnyalatok nagyon alacsony világossági értéket képviselnek (Y <25) - lásd az alábbi táblázatot Színezőanyagok speciális összetevőket tartalmaznak - IR visszaverő pigmenteket, melyek miatt a napsugárzásnak kitett homlokzati felületek kevésbé hajlamosak felmelegedni, az azonos színárnyalattal rendelkező vakolatoknál, ahol a szokásos színezékeket használták.
  • Egyedi színárnyalatokat tudunk mbiztosítani,az ügyfél külön kérésére bizonyos feltételek mellett

A felület előkészítése

A felület legyen enyhén érdes (a hagyományos simított 1,0 mm szemcseméretű finomvakolat érdessége ideális), szilárd (nyomószilárdság minimum 1,5MPa – CS II az EN988-1 szerint), száraz és tiszta, valamint rosszul tapadó részektől, portól, vízben könnyen oldódó sóktól, zsírtól és egyéb szennyeződésektől mentes. Az esetleges kisebb egyenetlenségek – kitüremkedések és bemélyedések – megnehezítik a felhordott vakolat simítását, ezért ennek értelmében fordítsunk maximális figyelmet a felület előkészítésének. Az újonnan felhordott alapvakolatokat a felhordott rétegvastagság cm-enként legalább 7-10 napig szárítsuk a dekorációs vakolat felhordását megelőzően, új betonalapok esetén pedig a dekorációs vakolat felhordása csak a betonozást követően legalább egy hónap elteltével lehetséges (a felületek feltüntetett száradási ideje normál körülmények esetén érvényes: T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %). A régi szilárd vakolatot megtisztítjuk a festéktől és egyéb dekorációs rétegektől. A megtisztított felületet alaposan portalanítjuk a legjobb mosással, ezt követően, ha szükséges, kijavítjuk és kisimítjuk. A forró vízsugárral vagy gőzzel történő lemosás különösen ajánlott szálerősítésű cement és minden betonfelület esetében, hiszen az újakról ily módon eltávolíthatjuk az olajmaradványokat, a régiekről pedig a kormot, mohát, gombásodást, festékmaradványokat, stb. Felhordása festőecsettel vagy kőműves ecsettel történik, az ACRYLCOLOR-t és az AKRIL EMULZIÓT lehet hosszúszőrű teddy-hengerrel vagy textil festőhengerrel vagy szórással is. A vakolat felhordását csak akkor kezdjük meg, amikor az alapozó bevonat már teljesen megszáradt. Normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) a száradási idő az UNIGRUND esetében legalább 12, VEZAKRILPRIMER esetén legalább 24, az ACRYLCOLOR vagy AKRIL EMULZIÓ esetén pedig 4-6 óra.

A habarcskeverék elkészítése

A habarcskeveréket a felhasználás előtt elektromos keverővel alaposan összekeverjük, ha szükséges (csak kivételes esetben) vízzel hígíthatjuk (maximum 1 dl kannánként). Mindenképp ellenőrizzük a színárnyalatot, ezután egalizáljuk a habarcskeveréket, hogy kiküszöböljük a kannák közötti legapróbb – szabad szemmel szinte láthatatlan különbségeket. Először egy megfelelően nagyméretű edényben alaposan keverjük össze négy kanna tartalmát. Amikor az így elkészített keverék egynegyedét felhasználtuk, akkor a következő kanna tartalmát öntsük bele az egalizáló edénybe és ismét alaposan keverjük össze a többi habarcskeverékkel, stb. Az ugyanabból a gyártási sarzsból származó fehér habarcsokat - melyeket nem hígítottunk – nem szükséges egalizálni. A vakolat bárminemű „javítása” (színezőanyagok hozzáadása, hígítás, stb.) felhordás közben tilos.

A habarcskeverék felhordása

A habarcskeveréket kézzel – rozsdamentes acél simítóval – vagy géppel, szórással visszük fel a legnagyobb szemcse átmérőjénél valamivel nagyobb vastagságban. Szórással történő felhordás esetén tartsuk be a gépi berendezés gyártói utasításait. A vakolat felületét a felhordást követően kemény műanyag simítóval azonnal elsimítjuk. A simítást körkörös mozdulatokkal végezzük, addig, amíg egyenletesen szemcsés szerkezetet nem kapunk. Simítás során a felvitt habarcsréteg szemcséi csak kis mértékben mozdulhatnak el, az anyagot a simítóval feltorlasztani tilos. A feltorlódás keletkezését az esetek többségében a túlságosan vastagon felvitt réteg, vagy a nem megfelelően előkészített illetve nem eléggé sima felület okozza. A vakolat felületéből kimeredő habarcsrögöket a végén – néhány perccel a simítás után – belenyomjuk úgy, hogy a felületet egy tiszta, rozsdamentes acél simítóval még enyhén elsimítjuk. A munkát végezzük minél gyorsabban – megszakítás nélkül a fal egyik végétől a másikig. A több szintre kiterjedő falfelületekre a vakolatot egyidejűleg hordjuk fel minden szinten: a vakolat felhordását mindig a felső szinten kezdjük, az alsó szinteken pedig "lépcsőzetes eltolódással" dolgozunk. A nagyobb falfelületeket megfelelő vájatokkal, habarcsszegélyekkel és egyéb díszítőelemekkel, keretekkel vagy ehhez hasonló módon kisebb felületekre osztjuk, így elkerülhetjük,a vakolat folytatólagos felhordása során esetlegesen keletkező nehézségeket, valamint az esetleg nem eléggé egységes alapból eredő nem túl esztétikus látványt. A felületek érintkezését a sarkokban megkönnyítik a néhány cm széles finoman simított sávok, melyek kellemes dekoratív hatást is kölcsönöznek a megmunkált felületeknek. A simított díszítősávokat, vájatokat, habarcsszegélyeket, kereteket, stb. rendszerint a dekorációs vakolat felhordása előtt alakítjuk ki. Megfelelő homlokzatfestékekkel biztosítjuk védelmüket, miközben ügyelünk arra, hogy a bevonatokat figyelmetlenül ne hordjuk fel e felületeken túl azokra a részekre, amelyeket a dekorációs vakolatok felhordására készítettünk elő. A habarcskeverék felhordása csak megfelelő időjárási- illetve mikroklimatikus viszonyok között lehetséges: a levegő és a falfelület hőmérséklete ne legyen +5ºC-nál alacsonyabb és ne legyen +35ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma ne legyen több 80 %-nál. A homlokzatfelületeket a napsütéstől, széltől és a csapadéktól takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk. A frissen megmunkált felületek csapadékkal (réteg kimosódása) szembeni ellenállósága normál körülmények között (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65 %) legkésőbb 24 óra elteltével alakul ki.

Becsült illetve átlagos anyagszükséglet: JUBIZOL TREND FINISH S 1.5 ~2.5 kg/m2 JUBIZOL TREND FINISH S 2.0 ~3.0 kg/m2

Munkavédelem, hulladékkezelés, eszközök tisztítása

Védőszemüveg és védőmaszk használata csupán a habarcskeverék szórással történő felhordása esetén szükséges, más esetekben egyéni védőfelszerelés és különleges munkavédelmi intézkedés nem szükséges. A fel nem használt habarcskeveréket a jól elzárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások céljára. A megszilárdult anyagmaradékot és a hulladékot építési hulladék- (hulladék klasszifikációs száma: 17 09 03) vagy kommunális hulladék (08 01 11) lerakóhelyen helyezzük el.

Termékváltozatok

Nincs elérhető termékváltozat!