Regisztrálom a Boltomat!

JUBIZOL EPS ragasztóhabarcs

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • ragasztáshoz és az alapvakolat kidolgozásához a JUBIZOL EPS HOMLOKZATON;
  • kiváló rugalmasság;
  • páraáteresztő

Alkalmazás

Az JUBIZOL EPS RAGASZTÓHABARCS a JUBIZOL EPS homlokzati hőszigetelő rendszerben a hőszigetelő burkolat (expandált polisztirolból készült lemezek) ragasztóanyagaként és alapvakolatként* is szolgál, a JUBIZOL S70 homlokzati hőszigetelő rendszerben pedig csak alapvakolatként* szolgál. Cementen és polimer kötőanyagokon alapul, jó szilárdsági jellemzők és a hőszigetelő burkolatokra és mindenféle ásványi falfelületre (vakolatlan tégla- és betonfalak, vakolatlan pórusbeton falak, bármilyen vakolt fal, stb.) való jó tapadás jellemzi.

A felület előkészítése a szigetelő lemezek ragasztásához

Az JUBIZOL EPS RAGASZTÓHABARCCSAL az expandált polisztirol hőszigetelő lemezeket felragaszthatjuk bármilyen elegendő szilárdságú, száraz és tiszta felületre. A felület legyen egyenes – egy 3 m hosszú léccel történő ellenőrzés során a kontroll-léc és a falfelület közötti rés nem haladhatja meg a 10 mm-t. A nagyobb egyenetlenségeket ne vastagabb rétegű ragasztóval, hanem vakolással egyenlítsük ki. A tiszta téglafalfelületekre a hőszigetelő burkolat ragasztását megelőzően ne vigyünk fel semmilyen alapozó bevonatot, a többi építőipari felületre azonban szükséges az ilyenfajta bevonat. A megfelelően érdes és normál nedvszívóképességű felületek esetén használjuk hígított AKRIL EMULZIÓT (AKRIL EMULZIÓ : víz = 1 : 1). Az alapozó bevonatot megfelelő ecsettel, hosszúszőrű teddy-hengerrel vagy szórással visszük fel. A szigetelő burkolat ragasztását az alapozó bevonat felhordását követően 2-3 óra elteltével kezdhetjük el. A vakolt homlokzati falfelületek csak akkor képeznek megfelelő felületet a hőszigetelő burkolatok ragasztásához, ha a vakolat szilárdan tapad a falfelületre, ellenkező esetben maradéktalanul távolítsuk el, vagy megfelelően javítsuk ki. Normál körülmények között (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65 %) az újonnan felhordott vakolatokat vastagság mmenként legalább 1 napig hagyjuk száradni illetve érni. A falpenésszel illetve algákkal fertőződött felületeket a ragasztás előtt mindenképp fertőtlenítsük és tisztítsuk meg. A betonfelületeket forró vízzel vagy gőzzel tisztítsuk. Ragasztás előtt a gyengén tapadó vagy nem tapadó dekorációs bevonatokat illetve festékeket távolítsuk el a felületről. Az alapozó bevonat becsült anyagszükséglete közepes nedvszívó-képességű finoman érdes vakolt falfelületek esetén: AKRIL EMULZIÓ 90 – 100 g/m2

Hőszigetelő burkolat felületének előkészítése az alapvakolat* felhordásához

Az expandált polisztirol hőszigetelő lemezek ragasztása után két nappal a hőszigetelő burkolat esetleges egyenetlenségeit csiszoljuk meg (16-os számú csiszolópapírral). Amennyiben szükséges, az alapvakolat* alsó rétegének felhordását megelőzően a hőszigetelő burkolatot mechanikailag rögzítsük pl. műanyag dübelel.

A ragasztóhabarcs előkészítése a felhordáshoz

A ragasztóhabarcsot úgy készítjük el, hogy a zsák tartalmát (25 kg) folyamatos keverés mellett beleszórjuk a körülbelül 6,5 liter vízbe. Egy megfelelő edényben kézi elektromos keverővel, vagy habarcs és beton készítésére alkalmas keverőben összekeverjük. 10 perc elteltével, amikor az anyag megduzzadt, ismét átkeverjük, és amennyiben szükséges, még egy kis vizet adunk hozzá. Az elkészített keverék nyitott ideje 2-3 óra.

A hőszigetelő lemezek felragasztása

A ragasztóanyagot egyoldalian hordjuk fel a lemez hátoldalára, mégpedig rozsdamentes acél simítóval a lemez széle mentén folyamatos sávokban és még középen 3-6 helyen pontszerűen vagy két sávban pont perem módszerrel (ideálisan egyenes felületre történő ragasztáskor felvihetjük fogazott rozsdamentes acél simítóval – a fogak szélessége és mélysége legyen 8-10 mm – egyenletesen a hőszigetelő lemez teljes felületén). A felhordott ragasztó mennyisége legyen akkora, hogy amikor a lemezt felnyomjuk a felületre, a hőszigetelő lemez legalább 40 %-át borítsa be. A hőszigetelő lemezeket szorosan egymás mellé helyezzük, de úgy, hogy a ragasztó ne folyjon bele az érintkező résekbe. A burkolat külső felületének egyenességét ragasztás közben egy megfelelő hosszúságú léccel folyamatosan ellenőrizzük. A szomszédos sorokban elhelyezkedő hőszigetelő lemezeket a téglakötés szabályainak megfelelően toljuk el úgy, hogy a függőleges illesztések legalább 15 cm-rel legyenek eltolva. A sarkokon is tartsuk be a téglakötés szabályait, ahol az egyik falfelület lemezei legalább néhány cm-rel érjenek túl a szomszédos burkolat külső síkján, a sarkokon pedig alkalmazzunk úgynevezett keresztkötést. A hőszigetelő lemezek túlnyúló részeit a sarkokon egyenesen levágjuk, de csak 2-3 nappal a ragasztás után. A munkák csak megfelelő időjárási körülmények között, illetve kedvező mikroklimatikus feltételek mellett végezhetők: a levegő és a felület hőmérséklete ne legyen +5 ºC-nál alacsonyabb vagy +35 ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb. A homlokzatfelületeket a napsugárzással, széllel és a csapadékkal szemben takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk. Az expandált vagy extrudált polisztirol hő szigetelő burkolatok esetleges további rögzítését pedig a ragasztást követően 2-3 nap elteltével végezzük (amikor a ragasztó már teljesen megkötött).

Becsült illetve átlagos anyagszükséglet: JUBIZOL EPS RAGASZTÓHABARCS 4 - 5 kg//m2 , a felület minőségétől függően

A ragasztóhabarcs felhordása a hőszigetelő rendszerek alapvakolatába*

A habarcskeveréket kézzel vagy géppel két, speciális esetekben (az épületek földbeásott részei, és abban az esetben, ha az épület „sérülésnek erősen kitett” homlokzatfelületéről van szó, amelyik pl. iskolai játszótérrel határos, stb.) három rétegben hordjuk fel a hőszigetelő burkolatra. Az expandált polisztirol burkolaton az alsó réteg vastagsága ~2 mm. Az JUBIZOL EPS RAGASZTÓHABARCS felhordása után rögtön nyomjuk bele a JUBIZOL üvegszövet hálót. Legalább 2-3 nap száradás után még vigyük fel az alapvakolat* felső rétegét ~1 mm vastagságban és minél jobban egyenlítsük ki és simítsuk el a homlokzat felületét. A homlokzat záró megmunkálását akkor kezdhetjük el, ha az alapvakolat* teljesen száraz, azaz a felső réteg felhordását követően 1-2 nap elteltével. A munkák csak megfelelő időjárási körülmények között, illetve kedvező mikro klimatikus feltételek mellett végezhetők: a levegő és a felület hőmérséklete ne legyen +5 ºC-nál alacsonyabb vagy +35 ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb. A homlokzatfelületeket a napsugárzással, széllel és a csapadékkal szemben takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk.

Becsült illetve átlagos anyagszükséglet: JUBIZOL EPS RAGASZTÓHABARCS ~4,5 kg/m2

Eszközök tisztítása, hulladékkezelés

A szerszámokat a használatot követően azonnal mossuk le alaposan vízzel, a megszáradt foltokat nem lehet eltávolítani. A fel nem használt száraz keveréket őrizzük meg az esetleges későbbi felhasználás céljára. A használhatatlan anyagmaradványokat keverjük össze vízzel és szilárd állapotban építési hulladék (hulladék klasszifikációs száma: 17 09 04) lerakóhelyen helyezzük el

Termékváltozatok

Nincs elérhető termékváltozat!