Regisztrálom a Boltomat!

BIO MÉSZALAPÚ természetes homlokzatfesték

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • erős fertőtlenítő hatás;
  • természetes gombaölő és baktériumölő;
  • felhordása egyszerű;
  • fehér szín;
  • magas páraáteresztő-képesség

A BIO HOMLOKZATI MÉSZFESTÉK oltott mész alapú környezetbarát festék. A régi vidéki építészetben alkalmazott tartóelemek dekorációs védelmére alkalmas, további víztaszító védelem mellett a védett műemlék épületek homlokzatának igényesebb kivitelezésére.

A festék domináns összetevője a jó minőségű oltott mész, melyet a különböző adalékanyagok hozzáadásával és megfelelő feldolgozással sikerült oly mértékben átalakítani, hogy a BIO HOMLOKZATI MÉSZFESTÉK a hagyományosan előállított homlokzati mészfestékekkel ellentétben nemcsak ecsettel vagy szórással, hanem gond nélkül felhordható festőhengerrel is. A festék előállítási folyamata során az alapvető összetevő – az oltott mész – az összes jellegzetes tulajdonságát megőrzi, így a festék erősen fertőtlenítő hatású a falfelületeken – természetes gombaölő és baktériumölő hatással bír, jól fed és rendkívül páraáteresztő. A szilikonos víztaszító anyagok (JUBOSIL H) általi fokozott védelemnek köszönhetően kedvezőtlen időjárási körülmények között is tartós és a füstgázokkal, ultraibolya sugárzással és egyéb légköri hatásokkal szemben is ellenálló. A festék elsősorban a régi falusi építészetben előforduló tartóelemek dekorációs védelmére alkalmas, fokozott víztaszító védelem mellett pedig a régi városközpontok valamint vár és templom együttesek műemléképületeinek homlokzatainak bonyolultabb megmunkálására, ahol kifejezetten mészfesték használata szükséges. Megfelelő alapot képeznek az új – még nem karbonátosodott – vagy a régi – már karbonátosodott – finom mész-és mészcement vakolatok, de a homlokzati vakolatlan téglafelületek is lefesthetők. A BIO HOMLOKZATI MÉSZFESTÉK csak fehér színben áll rendelkezésre. Színezése – enyhe pasztell árnyalatokig – egyes por alakú oxidos pigmentekkel történhet. Az eljárás bonyolult és csak szakembereknek javasoljuk.

A felület előkészítése

A felület legyen szilárd, száraz és tiszta – gyengén tapadó részektől, portól, olaj- és zsírmaradványoktól és egyéb szennyeződésektől mentes. Az újonnan felhordott vakolatokat normál körülmények között (T = +20 °C, leveg ı rel. páratart. = 65%) vastagságmilliméterenként legalább 1 napig hagyjuk száradni illetve érni. Felújító festéskor a vízben könnyen és gyorsan oldódó festékrétegeket, szórt festékeket és egyéb dekorációs rétegeket maradéktalanul eltávolítjuk a felületekről. Főleg az erősen szennyezett homlokzatfelületek és a fali algával vagy penésszel fertőződött felületek esetén javasoljuk a forró víz vagy gőzsugárral történő lemosást – utóbbiakat a mosás után mindenképp fertőtlenítsük. A valami módon sérült homlokzatfelületek esetleges javításakor csak azokat az eljárásokat végezzük el, amelyek az érdesség tekintetében viszonylag magas fokú egyenletességet biztosítanak a javított felületnek. A felület textúrabeli és szerkezetbeli eltéréseit festéssel nem lehet teljesen megszüntetni, sőt gyakran a festést követően még láthatóbbá és zavaróbbá válnak. A felhordott vakolatok és kiegyenlítő anyagok javításakor normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) vastagság milliméterenként legalább 1 napig hagyjuk száradni a felületet. A megtisztított (esetleg javított) felületre vigyük fel a megfelelő alapozó bevonatot. Használhatjuk akár a hígított festéket is (maximum 30% vízzel hígíthatjuk) vagy hígított AKRIL EMULZIÓT (AKRIL EMULZIÓ : víz = 1 : 1), a bonyolultabb épületek vagy a csapadéknak erősebben kitett felületek (főleg ha a festett felületeket további víztaszító védelemmel látjuk el) esetén javasoljuk a vízzel hígított SILICONEPRIMER (SILICONEPRIMER : víz = 1 :1) használatát. Az alapozó bevonatot festőecsettel vagy kőművesecsettel, hosszúszőrű teddy-hengerrel vagy textil festőhengerrel vagy szórással visszük fel. A festést normál körülmények között (T = +20 ºC, levegő rel. páratart. = 65 %) az AKRIL EMULZIÓ vagy a SILICONEPRIMER felhordása után 6 óra elteltével, illetve ha a hígított festéket használtuk alapozó bevonatként, akkor 24 óra elteltével kezdhetjük el. Becsült illetve átlagos anyagszükséglet (a felület nedvszívó-képességétıl és érdességétől függően): BIO HOMLOKZATI MÉSZFESTÉK 90 – 110 ml/ m2 AKRIL EMULZIÓ 90 – 100 g/m2 SILICONEPRIMER 90 – 100 ml/m2

A festék előkészítése

A festéket használat előtt alaposan átkeverjük, amennyiben szükséges, a konzisztenciának megfelelő technikával és a felhordási feltételeknek megfelelően vízzel hígítjuk (max. 10%-ig). FIGYELEM! A festék fedőképessége a hígítással gyorsan csökken! A színezés csupán néhány por alakú oxidos pigmenttel lehetséges és csak pasztell árnyalatokig. Az eljárás bonyolult és csak szakembereknek javasoljuk. A záró felület (pontosabban: minden olyan felület, amelyet ugyanazzal a színárnyalattal festünk) átfestéséhez szükséges festéket egy megfelelően nagy- méretű edényben kiegyenlítjük. Az olyan nagy felületek esetén, amikor ezzel a módszerrel technikailag nem megoldható az egy réteghez szükséges festékmennyiség, a kiegyenlítésre használt edényben először összekeverünk legalább háromkannányi festéket. Amikor az így elkészített festék egyharmadát elhasználjuk, egy újabb festéket öntünk az edénybe, és jól összekeverjük a többivel, stb. Az ugyanabból a gyártási sorozatból származó vagy egyforma gyártási dátumú hígítatlan fehér festékeket nem szükséges kiegyenlíteni. A festék bárminemű „javítása” (színezőanyagok hozzáadása, hígítás, stb.) festés közben tilos. Az egyes felületek lekenéséhez szükséges festékmennyiséget a felületek mérete és az átlagos anyagszükséglet alapján számítjuk ki, ill. becsüljük meg, speciális esetben pedig egy megfelelő nagyságú tesztfelületen történő méréssel határozzuk meg az anyagszükségletet.

A festék felhordása

A festéket hosszúszőrű teddy-hengerrel illetve textil festőhengerrel (a szőrök illetve a szálak hossza 18-20 mm; használható műszörme illetve különböző szintetikus szálakból – poliamid, dralon, vestan, nylon, perlon vagy poliészter – készült textil), festőecsettel vagy szórással, két vagy három rétegben visszük fel 24 órás (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65%) időkülönbséggel. Hengerrel történő felhordás esetén alkalmazzunk megfelelő lehúzó rácsot. A szóráshoz használhatunk különféle hagyományos magasnyomású vagy korszerű alacsonynyomású szórópisztolyokat („külső” vagy „belső” légkeverésűt), vagy különböző kivitelű „airless” szórógép is alkalmazható, a fúvóka mérete és a munkanyomás tekintetében tartsuk be a gyártó utasításait. Az egyes falfelületeket az egyik széltől a 3 másikig megszakítás nélkül kenjük le. A standard hosszúszőrű festőhengerrel vagy szórópisztollyal nem elérhető felületeket (külső és belső sarkok, csatornák, szűk spaletták, stb.) a fentiektől eltérően minden egyes felhordásnál megfelelő ecsettel vagy az adott feltételeknek megfelelő kisebb festőhengerrel mindig előre kidolgozzuk. A festés csak megfelelő időjárási körülmények között, illetve kedvező mikroklimatikus feltételek mellett végezhető: a levegő és a falfelület hőmérséklete ne legyen +8 ºC-nál alacsonyabb vagy +35 ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb. A homlokzatfelületeket a napsütéstől, széltől vagy csapadéktól takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk. A frissen festett felületek csapadékvíz okozta károsodással (festékréteg kimosódása) szembeni ellenállása normál körülmények között (T = +20 ºC, levegı rel. páratart. = 65 %) legkésőbb 24 óra elteltével alakul ki. Becsült illetve átlagos anyagszükséglet kétrétegő felhordás esetén (a felület nedvszívó képességétıl és érdességétıl függıen): BIO HOMLOKZATI MÉSZFESTÉK 220-250 ml/m2.

Eszközök tisztítása, hulladékkezelés

A szerszámokat a használatot követően azonnal mossuk le alaposan vízzel. A fel nem használt festéket (csak azt, amit nem hígítottunk!) jól lezárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások vagy későbbi felhasználás céljára. A használhatatlan anyagmaradékot tilos a csatornahálózatba, vízfolyásokba vagy a környezetbe juttatni vagy a háztartási hulladékokkal együtt eltávolítani.

A hulladékkezelési előírások értelmében 08 01 19* klasszifikációs számú irritatív hulladéknak minısülnek. Eltávolításuk kizárólag szervezett módon vagy az arra kijelölt lerakóhelyeken lehetséges. Ha a folyékony anyagmaradékot vagy hulladékot összekeverjük cementtel (hozzátehetjük a szilárd habarcsmaradványokat és hulladékokat, homokot, főrészport) építési hulladék (a hulladék klasszifikációs száma: 17 09 04) vagy kommunális hulladék (klasszifikációs száma: 08 01 12) lerakóhelyen helyezhetjük el. A megtisztított csomagolás újrahasznosítható.

Anyagszükséglet

225 - 250 ml/m2 kétrétegű felhordáshoz

 

Termékváltozatok

18 l, fehér
Kérésre beszerezzük
Érdeklődjön
Nincs elérhető termékváltozat!