Regisztrálom a Boltomat!

BAVALIT 2K ásványi vakolat

Ajánlja a terméket másoknak!
Válasszon termékváltozatot:
Nincs kiválasztva termékváltozat...Nincs elérhető ár!

Boltok és áruházak ajánlatai országszerte

Termék részletes leírása

Jellemzők

  • nagyfokú keménység;
  • jó páraáteresztő-képesség és víztaszító-képesség;
  • a légköri hatásokkal szemben ellenálló;
  • fehér, a felületet Revitalcolor AG-vel vagy Revitalcolorsilicate-tal lehet átfesteni;
  • algásodással és penészesedéssel szembeni további védelemmel rendelkezik

Alkalmazás

A BAVALIT cement és polimer kötőanyagok kombinációján alapuló vékonyrétegű nemes vakolat, jellegzetes barázdált, tölgyfakéreghez hasonló felülettel, beltéri falfelületek dekoratív védelmére, de a megfelelő szélességű eresszel rendelkező viszonylag megfelelő csapadék elleni védelemmel ellátott, legfeljebb kétszintes épületek homlokzatfelületeire is alkalmas. Jól megtapad bármilyen finoman érdes építési felületen: hagyományos finom mészcement és cementvakolatokon, homlokzati hőszigetelő rendszerek alapvakolatain, simított betonfelületeken, valamint szálerősítésű cement és gipszkarton lapokon, forgácslapokon, stb. is. Megfelel a SIST EN 998-1 harmonizált szabvány követelményeinek. Nagyfokú páraáteresztő-képesség és a felületre való jó tapadás, valamint a füstgázok és UV-sugarak hatásaival szembeni viszonylag jó ellenállás jellemzi.

Kiszerelés, színárnyalatok 20 kg-os papírzsákok (A komponens) – természetes fehér (1001-es árnyalat) 1 kg-os műanyag edény, 5 és 18 kg-os mőanyag kanna (AKRIL EMULZIÓ – B komponens)

A felület elkészítése

A felület legyen enyhén érdes (ideális az 1,0 mm szemcsenagyságú hagyományos simított finom vakolat érdessége), szilárd (nyomószilárdság legalább 1,5 MPa – CS II az EN 998-1 szerint), száraz és tiszta, gyengén tapadó részektől, portól, vízben könnyen oldódó sóktól, zsíros bevonatoktól és egyéb szennyezıdésektől mentes. Az esetleges kisebb egyenetlenségek – kitüremkedések és bemélyedések – megnehezítik a felvitt vakolat simítását, ezért ennek megfelelően a felület előkészítésének szenteljünk minél nagyobb figyelmet. Az újonnan felhordott alapvakolatokat a dekorációs vakolat felhordását megelőzően vastagság cm-enként legalább 7- 10 napig szárítjuk, az új betonfelületekre pedig a betonozás után egy hónap elteltével visszük fel a dekorációs vakolatokat (a feltüntetett száradási idők normál körülményekre vonatkoznak: T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65%). A régi szilárd vakolatokat tisztítsuk meg a festékektıő, szórt festékektől és egyéb dekorációs felhordásoktól. Tisztítás után a felületet alaposan portalanítsuk – a legjobb lemosással, amennyiben szükséges ezután megfelelıen javítsuk illetve egyenlítsük ki. A forró víz-vagy gőzsugárral történő lemosást különösen javasoljuk, szálerősítésű cement lapok és minden betonfelület esetén, hiszen az újakról így tudjuk eltávolítani az olajmaradványokat, a régiekről pedig a kormot, mohát, gombásodást, festékmaradványokat, stb.

A habarcskeverék elkészítése a felhordáshoz

A habarcskeveréket betonkeverőben vagy ha kézi elektromos keverıt használunk az elkészítéshez, akkor egy megfelelő nagyságú műanyag edényben készítjük el. A zsák tartalmát beleszórjuk a 2,5 l vízzel hígított 2,5 kg AKRIL EMULZIÓBA és jól összekeverjük úgy, hogy egy homogén, csomómentes keveréket kapjunk. Várunk 10 percet, amíg az anyag megduzzad, majd ismét jól átkeverjük. Amennyiben szükséges, még egy kis vizet adunk hozzá. Normál körülmények között (T = +20 °C, levegő rel. páratart. = 65%) az elkészített habarcskeverék 2 órán át felhasználható. Ha az egyes falfelületekhez több mint egy zsák habarcskeverékre van szükség, a fehérség esetleges eltérése miatt keletkező foltosodás elkerülése végett a habarcsot egy megfelelő nagyságú edényben egyenlítsük ki. Az edény térfogata lehetıleg legyen elegendő méretű az egyes falfelületekhez szükséges habarcs kiegyenlítéséhez, vagy legalábbis négy-öt zsák száraz habarcskeverékből készített habarcshoz (az edény méretének kiválasztásakor vegyük figyelembe az elkészített habarcskeverék nyitott idejét, és a felhordási időt!). Amikor a kiegyenlítő edényből felhasználjuk az elkészített habarcs egyötödét (legfeljebb egynegyedét), azt helyettesítsük egy újabbal és alaposan keverjük össze a többivel. Az ugyanabból a gyártási sarzsból származó habarcs kiegyenlítése nem szükséges. A habarcskeverék bárminemű „javítása” (hígítás, stb.) felhordás közben tilos.

A habarcskeverék felhordása

A habarcskeveréket kézzel – rozsdamentes acél glettvassal – vagy géppel – szórással – visszük fel a legnagyobb szemcse átmérıjének megfelelő vastagságban. Szórással történő felhordás esetén tartsuk be a gépi berendezés gyártójának utasításait. A felhordás után néhány perccel (az optimális időt a felület érdességétől és a mikroklimatikus körülményektől függően határozzuk meg) egy hungarocell simítóval dörzsöljük el a vakolat felületét úgy, hogy a szerkezeti szemcséket addig „görgetjük” a falfelületen, amíg a felület egyenletesen barázdált nem lesz. A dörzsölést vízszintesen vagy függőlegesen végezzük. A vakolat felületéből kiálló habarcsrögöket a végén – néhány perccel a dörzsölés után – belenyomkodjuk úgy, hogy a felületet enyhén elsimítjuk egy tiszta, rozsdamentes acél simítóval. A munkát végezzük minél gyorsabban – a fal egyik szélétől a másikig megszakítás nélkül. A több szintre kiterjedő falfelületekre minden szinten egyszerre vigyük fel a habarcskeveréket: a felhordást kezdjük a felső szinten, az alsóbb szinteken pedig dolgozzunk „lépcsőzetes eltolódással”. A nagyobb falfelületeket megfelelő szélességű vájatokkal, habarcsszegélyekkel és egyéb díszítőelemekkel, keretekkel vagy hasonló módon osszuk fel kisebbekre, amivel elkerülhetjük a vakolat folyamatos felhordása során esetlegesen keletkező problémákat, valamint az esetleg nem eléggé sima felület miatti nem túl esztétikus megjelenést. A külső és belső sarkok érintkezésénél segíthet a néhány cmes finoman simított sávok kivitelezése, amelyek kellemes dekoratív hatást kölcsönöznek a felületeknek. A díszítő jellegű simított sávokat, vájatokat, habarcsszegélyeket, kereteket, stb. általában a dekoratív vakolat felhordása előtt alakítjuk ki. Megfelelő falfestékekkel védjük, miközben ügyelünk arra, hogy a bevonatokat véletlenül ne hordjuk fel a széleken túl, a dekorációs vakolat felhordására előkészített felületekre. A habarcskeverék felhordása csak megfelelő időjárási körülmények között, illetve kedvező mikroklimatikus feltételek mellett végezhető: a levegő és a falfelület hőmérséklete ne legyen +5 ºC-nál alacsonyabb vagy +30 ºC-nál magasabb, a levegő relatív páratartalma pedig ne legyen 80%-nál magasabb. A homlokzatfelületeket a napsugárzással, széllel és a csapadékkal szemben takarással védjük, de a védelem ellenére eső, köd vagy erős szél (>30 km/h) esetén nem dolgozunk. A frissen megmunkált felületek csapadékvíz okozta károsodásokkal (réteg kimosódása) szembeni ellenállása normál körülmények között (T = +20 °C, leveg ı rel. páratart. = 65%) legkésıbb 24 óra elteltével alakul ki.

Becsült illetve átlagos anyagszükséglet: BAVALIT (A komponens) ~3,2 kg/m2 AKRIL EMULZIÓ (B komponens) ~0,4 kg/m2

Eszközök tisztítása, hulladékkezelés

A szerszámokat a használatot követően azonnal mossuk le alaposan vízzel. A fel nem használt száraz habarcskeveréket és a nem használt AKRIL EMULZIÓT (amit nem hígítottunk) jól lezárt csomagolásban őrizzük meg az esetleges javítások céljára. A felhordásra előkészített habarcskeverék megszilárdult maradékát építési hulladék (a hulladék klasszifikációs száma: 17 09 04) vagy kommunális hulladék (klasszifikációs száma: 08 01 12) lerakóhelyen helyezzük el.

Termékváltozatok

Nincs elérhető termékváltozat!